domek

Napisałem że niedopracowany w szczegółach. Uwierzyliście że piana PUR zamkniętokomórkowa nie chłonie wilgoci a to nie jest prawdą, moim zdaniem tylko w okresie letnim będzie miała swoje parametry, a przez to podciąganie wody od dołu to izolatorem raczej nie będzie.
Przykładem są płyty poliuretanowe, które miałem zamawiać na podłogę, producent jednoznacznie stwierdził, że muszą być rozkładane na izolacji przeciwwilgociowej. będę jeszcze cienką posypkę z samego gipsu robił na samym wierzchu przed deszczykiem, co by skorupka była twardawa.

Z tego co zrozumiałem to najważniejsze jest ustabilizowanie gruntu pod samych chudziakiem. Tzn żeby nie osiadał. I najlepszym sposobem jest zagęścić a potem zostawić niech poleży. Ja zostawię tak na całą zimę. Przed pracami letnimi znów zagęszczę. Czy taka zagęszczarka powierzchnia jak do kostki brukowej wystarczy? Akurat sąsiad ma takową. 

A chudziak myślałem aby wylać z gruchy. A nie wiem czy jakaś betoniarnia mi by chciała to mieszać z perlitem. Ale gdyby to nie mam nic naprzeciwko Na perlit folii bym nie dawał. Dużego sensu nie ma poza atawizmami.
Zablokuje tą szczątkową wilgoć, która tam jednak będzie i uniemożliwi jej ulotnienie się lub bardzo utrudni pogarszając to, co udało się osiągnąć.
Perlit to kuleczki.
Mało ważą i są delikatne. Tam raczej (jeżeli perlit rozłożony równiuteńko) nie będzie żadnych przeszkód w "pracowaniu" wylewki płyty grzewczej.
Płyta w ramach dogrzewania wygoni resztki wody i będzie jak być miało! - trwale SUCHO.

Szczególnie ze doczytałem ze 1cm perlitu ma izolacyjność równą 0,5 cm styropianu a ni jak nie mogę dać 60cm perlitu.

Chociaż czytałem ze perli można do betonu dołożyć zamiast kruszywa.

Gar już mam.
A co do chudziaka z ... perlitobetonu, to na worek perlitu idzie worek cementu i z tego ma być taka półsucha masa, po wyschnięciu twardy beton, tyle że lżejszy i cieplejszy.
Może zamiast tej zimnej i lichej chudziny coś cieplejszego.